Videa

Všem rodičům, trenérům i mladým sportovcům nabízíme několik inspiraci pro všestranný trénink. První videa jsou zaměřená na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností. 

Postupně budeme vkládat videa zaměřená na další oblasti (cvičení zahrnující základní gymnastiku, cvičení na zpevnění těla, cvičení se švihadlem a lanem, cvičení s překážkami, úpolová cvičení a jiné). Všechna cvičení lze využívat ve sportovní přípravě v různých sportech a rozvíjet tak motorické schopnosti a dovednosti mladých sportovců.

Před každým cvičením (tréninkem) nezapomínejte na krátké zahřátí a rozcvičení. Většina uváděných cvičení je vhodná pro všechny věkové kategorie. Počty opakování jednotlivých cvičení si určete (provádějte) zejména dle věku a také dle Vašich dovednosti a výkonnosti (důležitá je rychlost provedení jednotlivých cvičení). Po skončení tréninku nezapomeňte také na protažení.

Z praktického důvodu je pro začátky vhodnější používat frekvenční žebřík nakreslený nebo nalepený.

Frekvenční žebřík 1. část obsahuje 7 základních cvičení

Speed Ladder Drills 1st Part

Navazující 2. část frekvenčního žebříku obsahuje dalších 17 cvičení se zaměřením na narušení („nabourání“) již nacvičeného rytmu a najdete zde i soutěživá cvičení dvojic

Speed Ladder Drills 2nd Part

Ve 3. části frekvenčního žebříku najdete 31 modifikací cvičení s míčem se zaměřením na rozdílnou „práci“ (činnost) horních a dolních končetin

Speed Ladder Drills 3rd Part

4. a 5. video frekvenčního žebříku je opět zaměřeno na rozdílnou „práci“ (činnost) horních a dolních končetin. Tentokrát zde najdete inspiraci pro cvičení s florbalovou hokejkou.

Speed Ladder Drills 4th Part
Speed Ladder Drills 5th Part